برگزاری جشن میلاد با سعادت حضرت علی (ع) و بزرگداشت روز معلم

بمناسبت بزرگداشت میلاد با سعادت حضرت علی (ع) و روز معلم مؤسسه خیریه عصای سفید به روال سال های گذشته در تاریخ ۹۴/۲/۱۰ مراسم باشکوهی را در محل مؤسسه واقع در خیابان سیدجمال الدین اسدآبادی، میدان فرهنگ برگزار نمود. میهمانان این بزرگداشت عزیزان نابینا و کم بینا و همدلان مؤسسه و دانشمندان و کارشناسان با معلولیت نابینایی و اعضای هیات مدیره بودند. مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط دانشجوی نابینا و سپس سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران آغاز گردید و در ادامه سرود علی مولا (ع) توسط گروه سرود مؤسسه اجراء گردید.
سخنرانان این مؤسسه جناب آقای محمد اعتماد و دیگر اعضای هیات مدیره بودند که پس از تبریک میلاد با سعادت حضرت علی (ع) و گرامیداشت روز معلم گزارشهای مبسوطی از کارنامه مؤسسه و چگونگی بزرگداشت چنین مناسبت ها را که در مؤسسه برگزار میگردد بیان داشتند. برنامه های متنوع هنری توسط دانش پژوهان مؤسسه در بین برنامه ها صورت گرفت که مورد استقبال میهمانان قرار گرفت ساعتی از برنامه نگذشته بود که سالن مملو از همدلان گردید.
یکی از میهمانان ویژه جناب آقای دکتر به پژوه استاد محترم دانشگاه بودند که سخنرانی خود را پس از تبریک میلاد حضرت علی (ع) و روز پدر در خصوص مسائل نابینایان و راهکار ارتباط با مسائل نابینایان بویژه تحصیل و کسب علم مشروحا برشمردند.
در میان برنامه ها جوایزی برای اساتید و همینطور بزرگانی که در جلسه حضور داشتند و همدل ویژه مؤسسه نیز بودند اهداء گردید.
از دیگر میهمانان برنامه سرکار خانم دکتر نوش آفرین انصاری همسر جناب آقای دکتر مهدی محقق بودند که بصورت کاملا علمی و کارشناسی در خصوص ارتقاء علمی فرهنگی و هنری نابینایان و کم بینایان سخنرانی داشتند.ایشان در خصوص کتابخانه گویای حسینه ارشاد و برنامه هایی که در حاشیه این کتابخانه برگزار میگردد توضیحاتی را دادند و از نابینایان و کم بینایان دعوت کردند از این مرکز گسترده استفاده نمایند. خانم دکتر انصاری که در شورای کتاب کودک نیز حضور دارند در خصوص کودکان نابینا و آسیب بینایی بیانات مهمی را ایراد نمودند و از توانمندیهای این سنین از همان اوان کودکی جهت رشد و ارتقاء شان در جامعه صحبت نمودند.
میهمان ویژه دیگر مراسم جناب آقای دکتر مهدی محقق بودند که طی سخنان بسیار ارزشمند ضمن تبریک میلاد حضرت علی (ع) به تاریخچه زندگی تعدادی از نابینایان در دوره های تاریخی ایران پرداختند و از توانمندیها و موقعیت اجتماعی و فرهنگی پنج شخصیت علمی نابینا با ذکر نام و مسئولیتشان پرداخته و خاطرنشان نمودند که در تاریخ ایران قشر نابینایان یکی از عالمان ارزشمند اجتماعی فرهنگی و کشوری بودند که هنوز هم هستند.
مراسم با توزیع لوح تقدیر همراه با هدایائی توسط دانشمندان و همدلان حاضر و اعضای هیات مدیره به بیش از پنجاه نفر معلم نابینا و کم بینا و بینا صورت گرفت.
برنامه ویژه ای نیز از سوی دانش پژوهان نابینا طی مراسمی با اهداء سبد گل و لوح تشکر و تقدیر به خاطر تلاش و زحمات جناب آقای محمد اعتماد مدیرعامل و رئیس هیات مدیره انجام گردید.
پذیرائی در طول برنامه ها نیز صورت میگرفت و پس از ۴ساعت برنامه متنوع آموزشی، علمی، فرهنگی، هنری ناهار و پذیرائی انجام پذیرفت.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *