نابینایی محرومیت نیست بلکه محدودیت است

یکی از مؤسسات خیریه ای که سال هاست در زمینه همیاری و بازتوانی و توانبخشی نابینایان و کم بینایان ایران فعالیت می کند و در این زمینه سابقه کاری قابل ملاحضه ای دارد، مؤسسه خیریه عصای سفید است که در میان خانواده هایی که یکی از بستگانشان به این نقیصه مبتلا هستند کاملا شناخته شده است.
این مؤسسه، در سال ۱۳۶۹ به شماره ۴۳۱۴ و به نام « مؤسسه توانبخشی و آموزشی غیر دولتی » ثبت شده و فعالیت خود را در زمینه خدمت به نابینایان و کم بینایان آغاز کرد.
این مؤسسه به همت و تلاش شادروان استاد دکتر محمدرضا نامنی که خود از نابینایان بود تاسیس شد و از آن زمان تا کنون بدون وقفه به ارائه سرویس های لازم و ممکن به نابینایان و کم بینایان مشغول است. بر اساس سیاست های اتخاذ شده، این مؤسسه سعی دارد در تمامی اهداف و برنامه های خود به این شعار جامه عمل بپوشاند که نابینایی محدودیتی است اندک نه محرومیت.
بر این اساس مدیران این مجموعه اعتقاد دارند که این مؤسسه نیاز به مشارکت افراد و سازمان هایی دارد که به سرنوشت نابینایان و کم بینایان علاقه و توجه دارند و با دریافت همیاری های بیشتر از اقشار مختلف امکان ارائه سرویس های متنوع به این قشر از جامعه افزایش می یابد. در حال حاضر هر کمک کوچک می تواند گامی در جهت گسترش مؤسسه و در نتیجه موجب افزایش امکانات آن برای خدمت رسانی به تعداد بیشتری از نابینایان و کم بینایان باشد.
علاقه مندان می توانند برای آشنایی بیشتر با مؤسسه خیریه عصای سفید به سایت جدید مؤسسه به نشانی اینترنتی www.asayesefid.org مراجعه کنند یا با آدرس ایمیل info@asayesefid.org تماس بگیرند.
نشانی مؤسسه: تهران، خیابان سید جمال الدین اسدآبادی، میدان فرهنگ، خیابان ۳۶غربی پلاک ۲۸ و ۳۰    تلفن: ۸۸۰۱۵۲۰۳

گزارشی از مؤسسه خیریه عصای سفید چاپ شده در روزنامه اقتصادی آسیا مورخ ۱۳۹۳/۱۱/۲۱

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *